ZLATÁ TRETRA ČOKOLÁDOVÁ TRETRA

ČESKÝ BĚH ŽEN OSTRAVSKÁ LAŤKA

OSTRAVSKÉ OKRUHY atletika ztp

Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

Čtyři tituly, to už tu dlouho nebylo

29. 07. 2018

Jeden z neúspěšnějších domácích šampionátů na dráze za posledních deset let absolvovali vítkovičtí atleti a atletky během víkendu v Kladně. Na mistrovství republiky mužů a žen vybojovali dohromady čtyři zlaté medaile a k tomu přidali ještě jeden bronz. Stejné množství titulů si přivezli naposledy v roce 2008.

Jako první si pro zlato doběhl v závodě na 5000 m Jakub Zemaník. Svěřenec trenéra Vladimíra Černého prakticky od úvodních metrů diktoval tempo závodu. Spolufavorit na titul Jakub Holuša začátek trochu prováhal, když zůstal společně s dalšími běžci víc vzadu. Jeho stíhací jízda stačila jen na stříbro. Svůj premiérový titul na této trati bral Jakub Zemaník za čas 14:29, 69, Holuša zůstal o čtvrt minutu zpět (14:44,45).

Očekávané zlato pro ostravský klub vybojoval naopak v závodě na 100 metrů favorit číslo jedna Zdeněk Stromšík za výkon 10,43, když ve špatných větrných podmínkách ve finále porazil Jana Velebu z pražské Dukly. "Byl to úplně jiný závod, než ten v Táboře, kde jsem překonal český rekord. Silný protivítr výrazně zkreslil výsledný čas. Musel jsem mu přizpůsobit techniku běhu a trochu víc se předklonit. Čas tentokrát nebyl to nejdůležitější, hlavní bylo umístění. Vyhrál jsem, takže v tomto směru jsem velmi spokojen," řekl český rekordman po doběhu stovky.

Ve finálových disciplínách sobotního programu zaznamenali kvalitní umístění další závodníci a závodnice. Sprinterka Jana Slaninová skončila těsně pod stupni vítězů na stovce, když za třetím místem zaostala o osm setin vteřiny. Její čas 12,08 tedy nakonec stačil na čtvrtou příčku. Vojtěch Kolarčík doběhl na stejné trati šestý časem 10,86. Šesté místo přidal trojskokan Bohumil Bětňák za výkon 14,94. Osm centimetrů chybělo k medaili koulařce Gabriele Pallové. Svým letošním maximem 14,74 nakonec skončila čtvrtá, šesté místo v tomtéž závodě obsadila Denisa Přečková (13,25).

Další zlaté radosti přišly na řadu v neděli. Nejprve vypálila rybník všem specialistkám na 800 m Simona Vrzalová. V takticky vedeném a hodně pomalu rozběhnutém finálovém běhu měla nejlepší finiš a o jednu setinu sekundy porazila časem 2:10,64 Danu Mezulianikovou z pražského Olympu. Vítkovická hvězda se následně rozhodla, že nebude startovat o hodinu a půl později v původně plánovaném finále na 1500 metrů a mohla si tak v klidu vychutnat zisk zlata na osmistovce. "Přemýšlela jsem, jestli napálím poslední čtvrtku nebo dvoustovku. Nakonec to bylo něco mezi. Ale bylo to o fous, vůbec jsem neviděla, že je soupeřka tak blízko za mnou. Nakonec to naštěstí stačilo. Osmistovku jsem na mistrovství republiky běžela jako rychlostní test. Snad jde vše s ohledem na Berlín správným směrem," usmívala se v cíli trochu překvapivá vítězka Vrzalová.

Mnohem víc očekávaný, ale také naprosto zasloužený titul v běhu na 200 m vybojovala Jana Slaninová. Ve svém nejlepším čase sezony 23,72 vyhrála finále před Barborou Dvořákovou z pražské Dukly (24,26).

Medailovou sbírku vítkovických barev doplnil bronzem v běhu na 800 m Lukáš Symerský, který dokonce bojoval ve finiši o stříbro. Jeho čas 1:48,82 ovšem nakonec stačil jen na třetí místo, když rychlejší byli Lukáš Hodboď z Hradce Králové (1:47,36) a Jan Kubista z Dukly Praha (1:48,74).

I v neděli zaznamenali Ostravané několik umístění v elitní šestce. Jakub Zemaník si po sobotním triumfu vyzkoušel svoji rychlost na patnáctistovce a bylo z toho páté místo a čas 3:56,23. Sprinterka Kateřina Vávrová skončila na dvoustovce pátá (25,04). Půlkař Ludvík Salomon doběhl šestý časem 1:53,35 a na stejné pozici doběhla v závodě na 3000 metrů překážek Adéla Voráčková (11:08,98). Šestá skončila také výškařka Nikola Gavendová výkonem 174 centimetrů.