ZLATÁ TRETRA ČOKOLÁDOVÁ TRETRA

ČESKÝ BĚH ŽEN OSTRAVSKÁ LAŤKA

OSTRAVSKÉ OKRUHY atletika ztp

Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

Barbora Malíková je dorosteneckou mistryní Evropy

8. 07. 2018

Celkem šest mladých talentů, kteří jsou členy Centra individuálních sportů Ostrava, se zúčastnilo atletického mistrovství Evropy do 17 let v maďarském Györu. A zásluhou čtvrtkařky Barbory Malíkové to byla účast velmi úspěšná. Opavská atletka vybojovala zlato a zlepšila český dorostenecký rekord na 52,66.

Druhou medaili, tentokrát stříbrnou, pak přidala v kombinované štafetě na 1000 m. Ve finále běžela závěrečný čtyřsetmetrový úsek. O úvodní stovku se postarala Tereza Marková, dvoustovku sprintovala Barbora Šplechtnová a třístovku přidala Veronika Milotová. Dohromady česká čtveřice zvládla trať za 2:09.41 a zaostala pouze za domácím kvartetem z Maďarska.

Malíková ve zlatém závodě na 400 m své maximum z loňského světového šampionátu v Nairobi zlepšila o osm setin. "Jsem moc unavená, ale taky moc šťastná. Myslela jsem, že finále bude ještě rychlejší, ale nohy po náročných třech dnech a kvůli velikému vedru už byly unavené a nešlo zrychlit. Chtěla jsem běžet na svůj osobák, ale nevěděla jsem jestli po vůbec půjde. Nakonec to vyšlo. Loňský závod v Keni se mi běžel mnohem lépe, protože se ode mne nic nečekalo a byly přijatelnější podmínky. Tady to fakt bylo náročné," řekla pro server atletika.cz po doběhu novopečená mistryně Evropy.

Do bojů o medaile postoupila i třinecká výškařka Bára Sajdoková. V kvalifikaci si úspěšně poradila s výškou 177 cm a postoupila do finále. V něm už svůj výkon z kvalifikace nezopakovala a obsadila konečné sedmé místo, když zvládla jako svoje maximum výšku 174 cm.

Sprinter Tadeáš Formánek ze Sokolu Opava se časem 10,90 kvalifikoval z rozběhů na 100 m do semifinále V něm zaběhl opět kvalitních 10,91, ovšem to už na postup do finálové osmičky nestačilo. Skončil celkově jedenáctý.

Vítkovický mílař Martin Kováčech z rozběhu na 1500 m do finále rovněž nepostoupil. Časem 4:02,39 obsadil celkovou sedmnáctou příčku a od postupu do finále ho po mohutném finiši dělilo jediné místo. Na čas už to bylo horší, tam zaostal za postupem o téměř čtyři vteřiny.

Také v běhu na 1500 m dívek se do bojů pustila členka CISO, konkrétně třinecká Karolína Sasynová. Časomíra jí v rozběhu ukázala 4:47,82, což bylo poměrně daleko od postupu a Karolína skončila pětadvacátá.

Smolařem šampionátu byl opavský koulař Tomáš Grulich, který v kvalifikaci nezapsal ani jeden zdařený pokus a skončil na samotném konci výsledkové listiny.