ZLATÁ TRETRA ČOKOLÁDOVÁ TRETRA

ČESKÝ BĚH ŽEN OSTRAVSKÁ LAŤKA

OSTRAVSKÉ OKRUHY atletika ztp

Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

Tři nedělní zlata na gigantu

25. 06. 2018

Po sobotních medailových žních se dařilo vítkovickým atletům a atletkám na mistrovství republiky juniorských a dorosteneckých kategorií i v nedělním programu. Vybojovali celkem sedm medailí, z toho tři zlaté.

Dvojice Eliška Surmová a Sylvie Štiglerová si zopakovala triumf z patnáctistovky i na dvojnásobné trati. Závod opět vyhrála Eliška Surmová (9:58,82), třetí doběhla Sylvie Štiglerová (10:03,93). A pak tady byl trojskok, který se ostravským talentům skvěle povedl. V kategorii juniorů ho vyhrál Jakub Bystroň (14,74), mezi juniorkami byla Lucie Červenková druhá (12,14) a v kategorii dorostenců Tomáš Stach třetí (13,82). Koulařka Denisa Přečková splnila roli favoritky a vyhrála soutěž juniorek výkonem 13,47. Poslední medaili vybojovalo v závěrečných štafetách kvarteto Fornůsková, Zemaníková, Borová, Suchánková. V běhu na 4x400 dorostenek obsadilo druhé místo (3:55,32).

Celkově si tedy závodníci a závodnice Vítkovic odvezli ze šampionátu na pražské Julisce sedmnáct cenných kovů. To je jen o tři méně, než na úspěšném loňském mistrovství v Jablonci.