up

Přihláška do klubu

Atletika dětí a mládeže

Školka

Přípravka

Žactvo

 

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA ČOKOLÁDOVÁ TRETRA

ČESKÝ BĚH ŽEN OSTRAVSKÁ LAŤKA

OSTRAVSKÉ OKRUHY atletika ztp

 

Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

 

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

 

Fantastický osobák Simony Vrzalové na tretře

14. 06. 2018

Ozdobou sedmapadesátého ročníku Zlaté tretry v Ostravě byly především technické disciplíny. Skvělých výkonů dosáhli koulaři a také kubánský dálkař Juan Miguel Echevarría. Rekord mítinku vytvořil katarský výškař Mutaz Essa Barshim, triumfoval ale také například český oštěpař Jakub Vadlejch. Vítkovická hvězda Simona Vrzalová si vytvořila fantastický osobák na patnáctistovku.

V dálkařském sektoru byly k vidění dlouhatánské lety Kubánce Echevaríi. Hned třikrát přeskočil 850 cm a nový rekord mítinku má hodnotu 866. Jihoafričan Luva Manyonga mu zdatně sekundoval a předvedl výkon 831. Nejlepší český dálkař Radek Juška skončil sedmý výkonem 785.

Další rekord tretry padl ve výškařském sektoru, kde Mutaz Essa Barshim zachraňoval třetím pokusem na 238 cm a šokoval nejen svého soupeře Danila Lysenka, ale také celý stadion. Katařan pak už v soutěži nepokračoval a raději dlouhé minuty pózoval s fanoušky a rozdával podpisy. V chladném počasí předvedl výkon, který v Ostravě ještě nikdo neviděl.

Podobné to ostatně bylo i v koulařském sektoru, kde se hned dva závodníci dostali za dvaadvacetimetrovou hranici. Novozélanďan Tom Walsh potvrdil pověst nejlepšího koulaře současnosti a poslal své náčiní do vzdálenosti 22,16. Druhý Polák Michal Haratyk smutnit nemusel, protože výkonem 22,08 vytvořil národní rekord. Třetí skončil Tomáš Staněk, po třech nezdařených pokusech přece jen chytil správný rytmus a na závěr svého vystoupení vrhnul 21,46. Jediným českým závodníkem, který vyhrál svoji disciplínu, byl oštěpař Jakub Vadlejch. Ve druhé sérii hodil 88,36 a porazil druhého Thomase Röhlera o více než jeden metr (87,28).

V hlavním programu se představili celkem čtyři vítkovičtí zástupci. Jana Slaninová v B běhu na 200 metrů skončila pátá časem 24,18. Jakub Zemaník v silné konkurenci na 3000 m porazil svého bývalého parťáka z "Black teamu" Jana Friše a v osobním rekordu 8:09,63 doběhl dvacátý.

Další parádní zážitek připravili organizátoři pro sprintera Zdeňka Stromšíka. Vloni běžel stovku s Usainem Boltem, letos pro změnu s úřadujícím mistrem světa Justinem Gatlinem. "Bylo to hodně podobné, oba závod vyhráli a byli o dost metrů přede mnou," usmíval se po doběhu vítkovický atlet. Doběhl osmý časem 10,43. "Na tuhle zimu s dost silný protivítr to není vůbec špatný čas. Tretra je skvělý mítink, rozhodně nejdůležitější na našem území, takže jsem moc rád, že jsem na ni mohl startovat. Teď už budu hodně myslet na srpnový evropský šampionát v Berlíně. Je dost času na přípravu, takže věřím, že dobře vyladím formu."

Tím nejlepším, co domácí závodníci a závodnice divákům na mítinku předvedli, byla patnáctistovka v podání Simony Vrzalové. Česká reprezentantka doběhla ve fantastickém osobním rekordu 4:04,80 třetí a porazila například vynikající Polku Sofii Ennaouiovou, Keňanku Nelly Jepkosgeiovou (letos už 4:00,99) a další kvalitní závodnice. "Nechci být neskromná, ale my s trenérem už delší dobu víme, že na tyhle časy mám, jen jsem to nedokázala prodat v závodech. Pořád se učím a pořád je co zlepšovat," řekla po závodě velmi spokojeným hlasem. S typickým úsměvem pak dodala, že tento druhý nejlepší výkon české historie bude chtít ještě vylepšit. A co rekord Ivany Walterové z roku 1986, který má hodnotu 4:01,84? "Je to hodně dobrý čas, takže teď na to asi ještě nemám. Ale zeptejte se třeba za měsíc. Začala jsem dost posilovat, cítím se v dobré formě, takže uvidíme."

Foto: Pavel Lebeda (sport-pics.cz)

Kompletní výsledky Zlaté tretry Ostrava najdete ZDE

 

 

« zpět «