ZLATÁ TRETRA ČOKOLÁDOVÁ TRETRA

ČESKÝ BĚH ŽEN OSTRAVSKÁ LAŤKA

OSTRAVSKÉ OKRUHY atletika ztp

Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

Na mezistátku utkání se blýskli i vítkovičtí dorostenci

11. 06. 2018

Česká dorostenecká reprezentace změřila ve slovinské Ptuji v rámci mezistátního utkání síly se soupeři z Maďarska, Slovenska a Slovinska. Dívky se v celkovém hodnocení radovaly z vítězství. Chlapci skončili o půl bodu těsně druzí za Maďarskem. K výborným výsledkům přispěli i členové vítkovického klubu.

Martin Kováčech doběhl v závodě na 1500 m druhý časem 4:02,17 a Patrik Pastor obsadil v běhu na 3000 metrů třetí místo časem 8:57,73. Anna Zemaníková doběhla sice čtvrtá na 1500 metrů (4:40,48), jenže třetí v cíli slovinská závodnice Zala Sekavčniková běžela mimo soutěž, takže česká reprezentantka brala body právě za třetí místo. "Všichni naši závodníci byli na bedně, což je určitě velmi příjemné. Byly to vydařené závody na moc hezkém stadionu. Škoda, že výkony našich běžců na delších tratích trochu znehodnotili maďarští závodníci, kteří hodně taktizovali," řekl k vystoupení svých svěřenců trenér Vladimír Černý.

Připomněl zároveň, že o víkendu si svoji formu otestoval také Jakub Zemaník. Ve španělské Huelvě startoval v závodě na 5000 metrů a doběhl časem 14:09,49 na šestnáctém místě. Zemaník bude jedním z domácích atletů, kteří se ve středu představí také na Zlaté tretře. Poběží Zátopkův memoriál, tedy závod na 3000 metrů.