ZLATÁ TRETRA ČOKOLÁDOVÁ TRETRA

ČESKÝ BĚH ŽEN OSTRAVSKÁ LAŤKA

OSTRAVSKÉ OKRUHY atletika ztp

Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

Štafetová symfonie na Memoriálu Ludvíka Daňka

29. 05. 2018

Obě české sprinterské štafety na 4x100 metrů splnily na Memoriálu Ludvíka Daňka v Turnově limit ČAS pro start na letošním mistrovství Evropy v Berlíně. A v obou byli zástupci SSK Vítkovice, kvarteto mužů rozbíhal Zdeněk Stromšík, v ženské štafetě běžela třetí úsek Jana Slaninová.

Sice to ještě automaticky neznamená jistou účast na vrcholu letošní sezony, nicméně je to obrovský úspěch pro všechny členy obou štafet. Ta mužská ve složení Zdeněk Stromšík, Jan Veleba, Pavel Maslák a Dominik Záleský dosáhla času 39,16, což je jen 34 setiny sekundy za českým rekordem z roku 1972 (38,82). Ženské kvarteto ve složení Lucie Domská, Lucie Pírková, Jana Slaninová a Klára Seidlová vyhrála časem 44,19 (pro zajímavost, český rekord má hodnotu 42,98).

Na mítinku se představila celá řada vítkovických atletů a atletek. A některým se nevedlo vůbec špatně. Zdeněk Stromšík vyhrál také běh na 100 m (10,49), Jana Slaninová byla třetí na 200 m (24,32), stejně jako Simona Vrzalová na 800 m (2:05,83). Kateřina Vávrová dosáhla v závodě na 100 m na čtvrté místo, Lukáš Symerský doběhl v závodě na 800 m pátý (1:50,19).