up

Přihláška do klubu

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA ČOKOLÁDOVÁ TRETRA

ČESKÝ BĚH ŽEN OSTRAVSKÁ LAŤKA

OSTRAVSKÉ OKRUHY atletika ztp

 

Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

 

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

 

Novinky ze Zlaté tretry

17. 11. 2012

SSK Vítkovice je jedním z pořadatelů mezinárodního mítinku Zlatá tretra Ostrava. 15. listopadu proběhla první tisková konference k příštímu ročníku akce. Zprávu z ní přinášíme níže.

Mužský oštěp bude hlavní technickou disciplínou připravovaného ročníku "Tretry", ženský z pochopitelných důvodů nebude. Organizátoři přejí první dámě české atletiky Barboře Špotákové všechno nejlepší.

V mužském oštěpu je snahou co nejkvalitnější účast. Kromě tria domácích v čele s lídrem tabulek, mistrem Evropy a vítězem Diamantové ligy Vítězslavem Veselým (s Petrem Frydrychem a Jakubem Vadlejchem) a dalším členem "Železného skupiny" Terem Pitkamäkim se podařilo získat na start olympijskou senzaci. Olympijský vítěz a juniorský mistr světa Keshorn Walcott (19 let, Trinidad a Tobago) potvrdil start na svém prvním mezinárodním mítinku kariéry. Zatím čtyřikrát překonal 80 metrů a byl rozhodně největším překvapením atletických soutěží na OH v Londýně. S osobním rekordem z olympijského finále 84.58 je až dvanáctý v konečných tabulkách roku. Jeho start v Ostravě bude výrazně exkluzivní, zatím si vystoupení na rok 2013 plánuje v omezeném režimu.

"Je vždy velká příležitost soutěžit s nejlepšími na světě. Ostrava je historicky osvedčeným místem pro kvalitní vrhačské výkony a příští rok by to nemělo být jinak. Chci u vás podat co nejlepší výkon a je mi ctí přijmout pozvání od nejlepšího oštěpaře historie," vzkázal momentálně nejpopulárnejší sportovec Trinidadu.

Vrh koulí žen se vrací po neuvěřitelných 22 letech do programu Tretry, naposledy se konal v roce 1991. A hned s nejlepší na světě – start potvrdila novozélandská dvojnásobná olympijská vítězka Valerie Adamsová (osobní rekord 21.24), která zakončila sezonu 2012 neporažená a je v trojici finalistek o titul světové atletky roku 2012 IAAF.

"Budu mít v Ostravě premiéru, na mítinku, o kterém jsem hodně slyšela a diváci tam už viděli mnoho skvělých výkonů. Z Česka pochází mnoho skvělých vrhačů a možná budu mít i šanci osobně se setkat s legendární Helenou Fibingerovou," vzákazala Adamsová, která se příští týden chystá na dlouhou cestu z Nového Zélandu do Barcelony na vyhlášení světových atletů roku.

Na startu "Tretry" nemohou chybět nejlepší čeští atleti a na 400 m by se měl představit muž, který hned v prvním roce této disciplíny v rámci své kariéry udělal díru do světa. Vyhrál ME, dostal se do olympijského semifinále, halového světového finále, výrazně zlepšil vousaté rekordy Karla Koláře. Pavel Maslák z nedalekého Havířova poběží na Tretře v hlavním programu už počtvrté, ale poprvé na 400 m. V roce 2010 si vyzkoušel 300 m s Boltem a v letech 2011 (s Blakem) a 2012 (se Spearmonem) běžel 200 m. Organizátoři se pokusí sestavit startovní listinu, která by Masláka hnala k útoku na co nejlepší čas (případně český rekord) a nevzdávají se ani útoku na nejstarší rekord mítinku 44.70 Alberta Juantoreny z roku 1976. Prvním velkým jménem je juniorský mistr světa a stříbrný z OH v Londýne Luguelin Santos z Dominikánské republiky s nejlepším časem 44.45.

FLASH BACK 2012

51. ZLATÁ TRETRA OSTRAVA

 • Celkový projekt úspěch
 • Šestý start Usaina Bolta a bez přerušení od roku 2008, to nemá žádný mítink
 • Doprovodné akce, mediální akce, samotné závody
 • Vyprodáno, 150 zemí TV, skvělá výroba TV signálu (ČT)
 • Rekordní počet píšících novinářů a fotografů (přes 100)
 • Rekordní počet píšících novinářů ze zahraničí
 • Nejvíc návštěv v historii na webu Tretry
 • Naše videa z mítinku, fota z ateliéru obletěly svět
 • Rozšíření Čokoládové tretry úspěch
 • Rekordy mítinku v 6 disciplínách
 • Světové výkony roku v 3 disciplínách
 • Evropské výkony roku v 3 disciplínách
 • Asijský rekord v kladivu žen, další tři národní rekordy
 • Jeden nejlepší výkon historie na území ČR
 • Mítink splnil po sportovně-technické a mediální stránce všechno, co se požaduje na úrovni Diamantové ligy

ÚČASTNÍCI TRETRY 2012 ZÍSKALI NA OH V LONDÝNĚ 24 MEDAILÍ

Zlaté (12):
3x Usain Bolt, 2x Sanya Richards-Ross, Tomasz Majewski, Krisztian Pars, Barbora Špotáková, Renaud Lavillenie, Michael Mathieu, Bianca Knight, Francena McCorory

Stříbrné (8):
Luguelin Santos, David Storl, Veronica Campbell-Brown, Lashinda Demus, Anita Wlodarczyk, Darvis Patton, Christine Ohuruogu, Caster Semenya

Bronzové (4):
Zuzana Hejnová, Linda Stahl, Betty Heidler, Veronica Campbell-Brown

PROJEKT 2013 - ZÁKLADNÍ BODY

 • Rekonstrukce stadionu – nová protilehlá tribuna
 • Účast hvězd a české špičky, opět snaha o start Usaina Bolta
 • Pozdější termín ve snaze o co nejlepší výkony
 • Rozšíření Čokoládové tretry na další místa
 • Zkvalitnění péče o diváky                                                                                                             

(ZDROJ: www.zlatatretra.cz)

« zpět «