up

Přihláška do klubu

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA ČOKOLÁDOVÁ TRETRA

ČESKÝ BĚH ŽEN OSTRAVSKÁ LAŤKA

OSTRAVSKÉ OKRUHY atletika ztp

 

Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

 

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

 

Radek Juška vyzkoušel nové prkno

28. 05. 2018

Český rekordman v dálce Radek Juška si dva týdny před mítinkem Zlatá tretra Ostrava vyzkoušel, jak mu bude sedět nové odrazové prkno v sektoru, v němž změří 13. června síly s nejlepšími skokany světa. Organizátoři mítinku současně informovali, že drobné úpravy hlavního stadionu i retoping rozcvičovacího stadionu jsou hotovy.

A samozřejmě přidali pár nových jmen, které ozdobí prestižní atletický podnik. Na nově natřené lajny a další úpravy byli zvědavi i primátor Statutárního města Ostrava Tomáš Macura a hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák. Oba se na malou chvíli změnili v časoměřiče a rozhodčí v dálce, aby mladým ostravským atletům vyhodnotili jejich soutěže o vstupenky na tretru. Běh na 400 metrů ničím výjimečný nebyl, ovšem výzva, kdo přeskočí zkušební pokus Radka Jušky, to byla výzva jako hrom. Nepovedlo se to nikomu, ale nakonec se na ty nejlepší vstupenky přece jen dostaly.

A co před mítinkem řekl samotný český reprezentant? "Startoval jsem na tretře pouze jednou a moc se na její atmosféru opět těším. Budu mít velmi kvalitní soupeře, několik jich umí přes osm metrů padesát, takže to bude kvalitní soutěž. A myslím, že rekord mítinku jen těžko vydrží," usmíval se Radek Juška.

Manažer mítinku Alfonz Juck prozradil, že kromě kvalitních soupeřů, včetně mistra světa Luvo Manyongy, organizátoři pozvali jako hosty také evropského rekordmana Roberta Emmiana (886 cm v roce 1987) a světového Mike Powella (895 cm v roce 1991). "Dálkařský závod bude ve druhé polovině programu a bude to opravdu skvělá podívaná. Ale nezůstane jen při dálce. Už jsme představili řadu hvězd, nyní mohu prozradit, že diváci uvidí i poslední dva mistry světa ve spritech. Justina Gutlina a Ramila Gulieva."

Turecký reprezentant, který vyhrál vloni v Londýně dvoustovku, se do Ostravy vrací po jedenácti letech. V roce 2007 na vítkovickém stadionu vybojoval stříbro na dorosteneckém mistrovství světa. "Bude to zajímavý návrat po tak dlouhé době. Přicházím však jako mistr světa, takže musím předvést výkn, který tomu bude odpovídat. Slyšel jsem, že na tretře je skvělé publikum a rychlá dráha. Cíl je tedy jasný, vyhrát a zaběhnout pod dvacet sekund," vzkazuje fanouškům turecký rychlík. Proti němu ovšem poběží lídr letošních světových tabulek Clarence Munyai z Jihoafrické republiky, ale také například Francouz Christophe Lemaitre, který si na tretře troufá běžet stovku i dvoustovku.

Bude to zkrátka opět mimořádný večer, na kterém bude stát za to být živě. Vstupenky jsou stále ještě k dispozici v síti tickert-art.cz.

Více na www.zlatatretra.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

« zpět «