up

Přihláška do klubu

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA ČOKOLÁDOVÁ TRETRA

ČESKÝ BĚH ŽEN OSTRAVSKÁ LAŤKA

OSTRAVSKÉ OKRUHY atletika ztp

 

Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

 

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

 

Katrin Brzyszkowská přepsala historii žákovské koule

28. 05. 2018

Závod v německém Halle je jedním z největších mezinárodních vrhačských závodů světa, na který jezdí ti nejlepší vrhači od žákovských kategorií až po dospělé. Letošního mítinku se zúčastnili například olympijští vítězové či světoví rekordmani Anita Wlodarczyková, Pavel Fajdek, Dilshod Nazarov a další. Mezi nimi zazářila i vítkovická koulařka Katrin Brzyszkowská, která vyhrála soutěž žákyň.

Výkonem 15,97 m překonala dlouholetý český rekord této věkové kategorie. "Její dosavadní maximum 14,69 m ji řadilo mezi lídry koulařek v kategorii žákyň. Už v rozcvičování jednotlivé pokusy vypadaly velmi dobře. Důležité bylo zvládnout první pokus. Ten dopadl výborně - 14,89 m, čímž si vytvořila nový osobák. Druhým pokusem vrhla 15,35 m, kterým překonala dlouholetý český rekord o 23cm. Káťa asi neměla dost a třetím pokusem se dostala k šestnáctimetrové hranici - přesně 15,96 m. No a aby toho nebylo málo čtvrtý pokus měřil 15,97 m. Další dva pokusy letěly taky za 15 m. Bylo to neuvěřitelné. Káťa si posunula osobák o 1,28 m a český rekord překonala o 0,85 m," popisuje brilantní výkon vítkovické atletky na stránkách www.jsemvrhac.cz její trenérka Romana Grómanová..

Mezi více než dvaceti českými závodníky byli ještě další dva zástupci vítkovického klubu a jeho Vrhačské akademie. V hodu kladivem se v kategorii juniorů představil Lukáš Bobák. Byl to pro něj první start v zahraničí a vůbec to nedopadlo špatně. Lukáš si vylepšil svůj osobní rekord na 57,26 m a potvrdil pozici lídra českých juniorských tabulek v hodu kladivem. Obsadil šestnáctou příčku.

Třetí členkou skupiny, která se v sobotu v Halle představila, byla Denisa Přečková. V silné konkurenci sobotní soutěže ve vrhu koulí juniorek překonala třináctimetrovou hranici (13,26) a obsadila desátou příčku. V neděli bojovala ještě v kategorii do dvaadvaceti let, kde si vylepšila svůj výkon na 13,64 m, což stačilo na třinácté místo.

Kompletní výsledky vrhačského mítinku v Halle najdete ZDE

 

 

« zpět «