up

Přihláška do klubu

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA ČOKOLÁDOVÁ TRETRA

ČESKÝ BĚH ŽEN OSTRAVSKÁ LAŤKA

OSTRAVSKÉ OKRUHY atletika ztp

 

Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

 

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

 

Přípravy na letní sezonu v plném proudu

13. 04. 2018

Už jen tři týdny zbývají do prvního mítinku letošního ročníku Diamantové ligy v Dauhá, což v praxi znamená, že příprava atletů a atletek v těchto dnech probíhá v plném proudu. A nejen samozřejmě těch nejzářivějších hvězd atletického nebe. Pilně se na letní sezonu připravují rovněž členové atletického klubu SSK Vítkovice.

Do italského horského střediska Melago odcestovala společně s trenérem Gustou Šulcem dvě běžecká esa ostravského klubu Simona Vrzalová a Jakub Zemaník. Stráví tam nejbližší dva týdny. Z Vysokých Tater se naopak vrací tréninková skupina Vladimíra Černého, kterou od 20. dubna ještě čeká soustředění v Chorvatsku.

U italského moře si už nyní pochvalují skvělé podmínky pro přípravu skokani pod vedením trenéra Michala Buzka a za teplem do Tenerife zamířila také "vlčí smečka", tedy běžecká skupina trenéra Jaroslava Vlčka, jejímž členem také účastník HME v Birminghamu Zdeněk Stromšík.

Ne všichni závodníci se však teprve na sezonu připravují. Chodci už mají za sebou domácí šampionát v Poděbradech a 14. dubna se koná mistrovství republiky v půlmaratonu. Startovat na něm bude také Lukáš Turek, nový svěřenec trenéra Romana Bílka. V minulém týdnu zaběhl Sportissimo půlmaraton v Praze za 1:14:22 a byl nejlepší z Čechů v kategorii do 23 let.

A jen tak mimochodem, dlouholetá opora vítkovického klubu a od loňského roku pražské Dukly oštěpařka Nikola Ogrodníková vyhrála závod v jihoafrickém Potchefstroomu ve vylepšeném osobním rekordu 65,61 a splnila limit pro start na ME v Berlíně. Nikole budeme samozřejmě držet na srpnovém šampionátu palce.

« zpět «