up

Přihláška do klubu

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA ČOKOLÁDOVÁ TRETRA

ČESKÝ BĚH ŽEN OSTRAVSKÁ LAŤKA

OSTRAVSKÉ OKRUHY atletika ztp

 

Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

 

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

 

Nejlepší atlet světa 2017 přijede na Zlatou tretru

5. 04. 2018

V kariéře už skočil dvanáctkrát výšku 240 cm, je úřadujícím mistrem světa a byl vyhlášen nejlepším atletem světa roku 2017. Katarská hvězda Mutaz Essa Barším je mužem, o nějž stojí organizátoři největších atletických podniků světa, Zlatou tretru Ostrava nevyjímaje. A 13. června si jeho umění budou moci fanoušci na Městském stadionu ve Vítkovicích vychutnat poprvé živě.

Závod ve výškařském sektoru slibuje mimořádnou podívanou, protože jeho hlavním soupeřem bude halový mistr světa z Birminghamu Rus Danil Lysenko. Ten bude startovat samozřejmě jako neutrální sportovec a odveta za halový šampionát může přinést mimořádný výkon. Rekord tretry 233 cm by souboj těchto dvou velikánů neměl přežít. Lysenko na letošním halovém mítinku v Hustopečích na Moravě zdolal laťku ve výšce 237 cm, což je víc, než jen hozená rukavice katarskému vládci světových podniků.

Fanoušci atletiky již dobře ví, že do Ostravy přijede mistr světa ve vrhu koulí Thomas Walsh z Nového Zélandu, vítěz dálky na šampionátu v Londýně Jihoafričan Luvo Manyonga a také české hvězda Pavel Maslák a Tomáš Staněk. Organizátoři ovšem prozradili další jména. "Bude to po dlouhých letech první ročník bez Isiana Bolta a my se snažíme najít dostatečnou motivaci pro diváky, aby se jim i další ročník tretry líbil. Proto pracujeme na tom, aby se v Ostravě představilo hned několik světových šampionů a já věřím, že se letošní ročník bude líbit," říká majitel pořadatelské agentury TK plus Prostějov Miroslav Černošek.

Poprvé v historii se na ostravské dráze představí fenomenální nizozemská sprinterka Dafne Schippersová. Světová šampionka na 200 metrů z let 2015 a 2017 tuto trať poběží i na tretře, kde v Memoriálu Jana Slaniny naplno předvede své umění. "O tuto atletku je rovněž mezi organizátory obrovský zájem a my jsme rádi, že se nám ji podařilo dostat do Ostravy," přiznává manažer mítinku Alfonz Juck. A přidává další lákadlo. "Oštěp, to je disciplína, v níž patří česká atletika mezi světové velmoci. Vloni viděli diváci souboj českých oštěpařů s Němci, letos bude oštěpařská skupina Jana Železného společně s Vítězslavem Veselým soutěžit proti zbytku světa. Proč ne, vždyť týmovou atletikou bude Ostrava žít i po prázdninách, kdy se na stadionu uskuteční Kontinentální pohár," dodal Alfonz Juck.

Mezinárodní mítink Zlatá tretra ovšem není záležitostí pouze největších hvězd světové atletiky. Bez mladých talentů by to samozřejmě nešlo. Finále Čokoládové tretry a předprogram s řadou vycházejících hvězd, to je nedílná součást mítinku. Letos si před skvělou diváckou kulisou zazávodí i člen SSK Vítkovice Martin Kováčech. Čerstvý dorostenecký mistr republiky v krosu by se rád probojoval na letošní ME do 17 let v Maďarsku. A limit se pokusí splnit právě na Zlaté tretře. "Startoval jsem na mítinku už vloni a byl to obrovský zážitek. Byl jsem z toho množství diváků trochu nervózní, ale pokud chci závodit na velkých akcích, musím si na to zvykat. Ještě nevím, jestli poběžím půlku nebo patnáctistovku, ale každopádně ze sebe vydám maximum. A moc se těším, " řekl po té, co převzal startovní číslo se svým jménem. Stejně tak by si ovšem chtěl atmosféru závodů vyzkoušet jedenáctiletý Michal Motáň z Olomouce, který má jeden cíl. "Vloni jsem absolvoval pět závodů Čokoládové tretry v různých městech, abych se probojoval do semifinále. Finále mi nevyšlo, ale to bych letos rád změnil," řekl nesmělým hlasem.

« zpět «