up

Přihláška do klubu

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA ČOKOLÁDOVÁ TRETRA

ČESKÝ BĚH ŽEN OSTRAVSKÁ LAŤKA

OSTRAVSKÉ OKRUHY atletika ztp

 

Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

 

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

 

Na tretře budou startovat Staněk i Maslák

8. 03. 2018

Oba čeští medailisté nedávného halového mistrovství světa v Birminghamu Tomáš Staněk a Pavel Maslák nebudou chybět ani na letošním 57. ročníku Zlaté tretry Ostrava. Organizátoři jim už předali startovní čísla a slibují, že se diváci dočkají 13. června na Městském stadionu ve Vítkovicích řady atraktivních soubojů.

Trojnásobný halový mistr světa Pavel Maslák se tentokrát představí ve své parádní disciplíně a je velmi pravděpodobné, že mezi soupeři bude také Španěl Oscar Husillos, který v Birminghamu doběhl první, ale pak byl následně za vyšlápnutí z dráhy diskvalifikován. "Myslím, že nic nebrání tomu, aby se diváci tohoto měření sil dočkali," hlásí manažer mítinku Alfonz Juck. Pro Masláka půjde o třetí čtvrtku na tretře a šanci vylepšit si své maximum před ostravským publikem. "Těším se, jako na každou tretru. Je to pochopitelně můj oblíbený mítink, vždyť jsem tady skoro doma. Letošní sezona je zvláštní tím, že na podzim se v Ostravě koná Kontinentální pohár a na něm bych taky rád běžel. Udělám maximum proto, aby mě diváci na stadionu letos viděli dvakrát," vzkázal fanouškům český rekordman.

Koulař Tomáš Staněk loňský ročník vyhrál a připouští, že letos ho vítězství láká rovněž. Soupeře však bude mít nadmíru těžké. Halový šampion Thomas Walsh z Nového Zélandu absolvoval v Birminghamu skvělý závod a bude velkým favoritem i na tretře. A k tomu ještě účast potvrdil Američak Ryan Crouser, jehož osobní maximum v loňského roku 22,65 budí veliký respekt. Rekord mítinku z roku 2007 je 21,77 a při této konkurenci by neměl přežít. "Vloni jsem si opravdu udělal radost, protože tuhle trofej jsem ve sbírce mít chtěl. Rekord nevyšel, protože pokus k dvaadvaceti metrům jsem přešlápl. Letos bude konkurence skvělá, pokud budeme zdravotně všichni v pohodě, mohou diváci vidět soutěž, kdy stávající rekord mítinku překonáme všichni tři. To by byla paráda," láká fanoušky do ochozů český rekordman.

Koulařský sektor se kvůli větší atraktivitě přesune do prostoru za cílovou šachovnicí a souboj největších es světové koule bude mít ten správný náboj. A nebude to jediný souboj světových es. Také v dálce si milovníci této disciplíny přijdou na své. Zejména ti, co sledovali nervydrásající vrchol dálkařské soutěže v Birminghamu. Nečekaný vítěz, teprve devatenáctiletý Kubánec Juan Miguel Echevarria (846 cm) a také stříbrný Jihoafričan Luvo Manyonga (864 cm venku) si svůj souboj zopakují právě v ostravském sektoru. A sekundovat jim k tomu bude český rekordman Radek Juška. "V Ostravě se skvěle skáče už kvůli fantastickému publiku. Proto se na tretru vždy moc těším," tvrdí Radek Juška. Není vyloučeno, že i jeden z nejstarších rekordů mítinku by mohl být překonán. V roce 1998 Kubánec Ivan Pedroso dolétl na vzdálenost 835 cm, a to je v silách obou největších favoritů letošního ročníku.

Organizátoři tradičně další hvězdy mítinku představí později, jak ale potvrdil Oldřich Zvolánek z vítkovického klubu, bude na stadionu zcela určitě skvělá atmosféra. "Už nyní máme prodáno dva a půl tisíce vstupenek, a to je podobný počet, jako v tomto čase v minulých letech. Cena zůstala stejná, od dvou set do patnácti set korun podle umístění na tribuně."

« zpět «