ZLATÁ TRETRA ČOKOLÁDOVÁ TRETRA

ČESKÝ BĚH ŽEN OSTRAVSKÁ LAŤKA

OSTRAVSKÉ OKRUHY atletika ztp

Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

Žáci na šampionátu nevyšli naprázdno

5. 03. 2018

Ve vítkovické atletické hale se první březnový víkend konalo mistrovství republiky žáků a žákyň. Padly na něm dva národní rekordy, řada skvělých výsledků a v silné konkurenci se neztratili ani domácí naděje. Celkem se Vítkovičtí radovali ze zisku čtyř medailí, mezi nimiž ční zlato koulařky Katrin Brzyszkowské.

Nejlepší výkon zaznamenala mladá atletka v páté sérii, kdy výkonem 14,69 překonala o více než metr rekord šampionátu. A druhou v pořadí Sáru Dočekalovou porazila téměř o metry dva. Domácím se vydařily také běhy na 800 m. V kategorii žáků obsadil Jakub Duchovný časem 2:04,80 druhé místo, a podobně tak pro stříbrnou medaili si doběhla v čase 2:13,91 Hana Borová. Bronzovou medaili vybojovalo časem 1:38,05ve štafetě na 4x200 m vítkovické kvarteto Jakub Duchovný, Šimon Navrátil, Tomáš Pavliska a Milan Ščibráni.

Na tradičně skvěle zorganizovaném šampionátu padly hned dva národní rekordy. Jablonecká Adéla Novotná vytvořila české maximum v běhu na 150 m časem 18,28. O druhý rekord se postaral Tadeáš Plaček z Brna, když vyhrál běh na 300 m v čase 35,09.