up

Přihláška do klubu

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA ČOKOLÁDOVÁ TRETRA

ČESKÝ BĚH ŽEN OSTRAVSKÁ LAŤKA

OSTRAVSKÉ OKRUHY atletika ztp

 

Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

 

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

 

V Birminghamu to nevyšlo

5. 03. 2018

Dva své zástupce měl na halovém mistrovství světa v anglickém Birminghamu vítkovický atletický klub. Členy české výpravy byli sprinter Zdeněk Stromšík a mílařka Simona Vrzalová. Ani jeden z nich nebyl se svým vystoupením spokojen a těšit je může snad pouze to, že se na vrcholný světový podnik kvalifikovali. Nevadí, třeba to vyjde příště.

Nejlepší česká mílařka letošní halové sezony Simona Vrzalová v rozběhu na 1500 m obsadila časem 4:14,11 konečnou 21. pozici. V rozhovoru pro server atletika.cz sice s trochou nadsázky přiznala, že na rozdíl od loňského světového šampionátu v Londýně tentokrát alespoň doběhla do cíle, s výkonem však nebyla vůbec spokojená. "Bylo to tragické. Začala jsem rozvážně, nechtěla jsem přepálit začátek. Tempo bylo dobré, ale jakmile soupeřky začaly zrychlovat a já jsem chtěla běžet s nimi, nešlo to. Spíš jsem zpomalovala. Nevím, jak je to možné, na tréninku mi to běhá dobře, ale pak to neumím prodat v závodě. Jsem hrozně zklamaná," řekla po nepovedeném rozběhu. Přiznala, že už samotná nominace na světový šampionát je úspěch, ovšem výkon rozhodně dobrý nebyl.

Možná ještě smutnější byl po rozběhu na 60 m sprinter Zdeněk Stromšík. V těžké konkurenci rozhodně bylo v jeho silách postoupit přinejmenším do semifinále, ovšem svěřenec trenéra Jaroslava Vlčka po necelých třiceti metrech s bolestivou grimasou zpomalil a doběhl daleko za ostatními v čase 7,41. "Zradil mě zadní stehenní sval. Po startu to ještě bylo dobré, viděl jsem, že se držím na úrovni Kima Collinse, takže jsem chtěl ještě zabrat. Asi jsem to přehnal, protože jsem cítil, jak mi v tom ruplo," vysvětlil po doběhu. Problémy se stehenním svalem začaly už před více než měsícem na mítinku v Linzi, ale před šampionátem bylo vše v pořádku a Stromšík se cítil v dobré pohodě. "Možná tomu pomohla ta zima v call roomu a na chodbách, zkrátka to nevydrželo. Byl to ale zážitek běžet s takovými borci jako Collins nebo Coleman."

Česká výprava z Birminghamu přivezla dvě medaile. Pavel Maslák v běhu na 400 m doběhl svým nejlepším časem sezony 45,47 sice třetí, ale po diskvalifikaci dvou závodníků před ním si nakonec došel při slavnostním ceremoniálu pro zlatou medaili. Už třetí z halového světového šampionátu ve své kariéře. První cenný kov z tohoto podniku zařadil do své sbírky naopak koulař Tomáš Staněk, který výkonem 21,44 vybojoval bronz.

Kompletní výsledky HMS v Birminghamu najdete ZDE

 

 

« zpět «