ZLATÁ TRETRA ČOKOLÁDOVÁ TRETRA

ČESKÝ BĚH ŽEN OSTRAVSKÁ LAŤKA

OSTRAVSKÉ OKRUHY atletika ztp

Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

Medailový úspěch na halovém gigantu

25. 02. 2018

Vynikajícím způsobem zvládli halové mistrovství republiky juniorských a dorosteneckých kategorií vítkovičtí atleti a atletky. Vybojovali celkem devět medailí, z toho hned čtyři zlaté. Mistry republiky se stali dálkař Jakub Bystroň, koulařka Denisa Přečková, půlkař Martin Kováčech a mílařka Eliška Surmová.

V juniorském dálkařském finále byl nejúspěšnější Jakub Bystroň, jenž dolétl na 720 centimetrů a o jediný centimetr porazil Jana Jiráska z Dukly. „Jsem rád, že se mi podařilo získat mistrovský titul, i když jsem vyhrál jen o centimetr. Byl jsem samozřejmě při pokusu Honzy dost nervózní, ale nakonec to o jeden centimetr vyšlo. S výkonem úplně spokojený nejsem. Na halu to sice není špatné, ale venku bych chtěl skákat rozhodně dál. Necítil jsem se v domácí hale úplně ideálně, jako kdybych byl na tréninku, a ne na vrcholu halové sezony. Ale diváci mě pak přece jen vyhecovali,“ řekl po zlatém dálkařském závodě. Druhou medaili na šampionátu vybojoval Jakub Bystroň v trojskoku. Výkonem 14,60 obsadil skvělé třetí místo.

Koulařka Denisa Přečková posunula předposledním pokusem letošní nejlepší výkon v kategorii juniorek na 14,42 a o bezmála metr si zajistila další titul ve své bohaté sbírce. Podobně si ovšem vedl i Martin Kováčech v běhu dorostenců na 800 m. Výkon 1:54,93 je nejlepší v letošních tabulkách. Další mistryní republiky se stala juniorka Eliška Surmová. V běhu na 1500 metrů porazila o více než šest sekund časem 4:33,52 Báru Stýblovou z Berouna. Ve stejném závodě skončila na čtvrtém místě Sylvie Štiglerová (4:42,46).

Sprinterka Štěpánka Kolářová skončila v závodě na 60 m těsně čtvrtá, ovšem vše si vynahradila na dvoustovce, ze které si medaili odnesla. Časem 24,79 obsadila druhé místo a vybojovala stříbro. Stejně hodnotný kov se blýskal na hrudi trojskokanu Tomáši Stachovi za výkon 13,38 v soutěži dorostenců. V trojskoku juniorek si naopak pro bronzovou medaili doskočila Lucie Červenková. Výkonem 12,08 vyrovnala své letošní maximum a o tři centimetry porazila čtvrtou v pořadí Johanu Mičánkovou z Brna. Poslední medaili pro vítkovický oddíl na dvoudenním šampionátu zařídil v běhu na 1500 m junior Jan Kunčický. Časem 4:11,42 skončil na třetím místě.