up

Přihláška do klubu

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA ČOKOLÁDOVÁ TRETRA

ČESKÝ BĚH ŽEN OSTRAVSKÁ LAŤKA

OSTRAVSKÉ OKRUHY atletika ztp

 

Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

 

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

 

Ostrava potvrdila své pevné místo na atletické mapě Evropy, pro rok 2014 však bude pořadatelem ME družstev Braunschweig

3. 11. 2012

"I když jsou na staru dráze ti nejlepší atleti, vyhrát závod může jen jeden. Stejně je tomu dnes, kdy jsme v Bukurešti rozhodovali mezi dvěma nesmírně silnými kandidáty o pořadateli Mistrovství Evropy družstev v roce 2014. A dnes je vítězem město Braunschweig v Německu. Ostrava ale byla a je na správné dráze,“ řekl prezident Evropské atletiky Hanjörg Wirz při vyhlášení výsledku.
„Kandidatura Ostravy byla velice silná, prezentace zanechala ve všech členech Rady hluboký dojem. Rokem 2014 nic nekončí. Naopak nemůže být pochyb, že Evropská atletika bude pravidelným hostem na novém stadionu v Ostravě,“ dodal pak místopředseda Evropské atletiky, Jose-Luis de Carlos.

Ostravu na 133. zasedání Rady Evropské atletické federace konaném v Bukurešti od 2. do 4. listopadu prezentoval sportovní komentátor České televize Michal Dusík. Město tentokrát reprezentovali členové zastupitelstva Jiří Srba a Aleš Boháč. Za Český atletický svaz byli na místě předseda Libor Varhaník, ředitel svazu František Fojt, jeho místopředseda Oldřich Zvolánek a koordinátorka projektu Šárka Mokrá. Každý z kandidátů měl vyměřený čas v délce patnácti minut. 

Ač měla Ostrava v rukávu neodolatelné trumfy v podobě četných organizátorských úspěchů a podpory města symbolizované ohromujícím projektem nového stadionu, muselo rozhodování členů Rady EA ustoupit jisté diplomacii, bez níž se dobrá mezinárodní spolupráce nemůže obejít. „Nikdo nemá rád porážky, ale na velké mezinárodní akce jakou je evropská Extraliga družstev se kandiduje i několikrát, je to dlouhodobý proces. Akce jsou prestižní a jsou pryč doby, kdy kontinentální federace dokonce hledala pořadatele pro své závody. Tak to prostě je. A my jsme si toho byli vědomi. Je to jako sport. Jako atletika. Ani Usain Bolt nevyhrává každý závod,“ komentoval Libor Varhaník, prezident Českého atletického svazu a předseda kandidátského týmu. „Určitě už máme v plánu přípravu na další starty“, dodal.

V Bukurešti se uzavřel jeden cyklus vyjednávání, prezentací a lobování, který začal před dvěma lety. A může začít nový. Ostrava a Česká republika už urazila velký kus cesty a i přes dnešní rozhodnutí je jasné, že se ní jednoznačně počítá.

« zpět «