ZLATÁ TRETRA ČOKOLÁDOVÁ TRETRA

ČESKÝ BĚH ŽEN OSTRAVSKÁ LAŤKA

OSTRAVSKÉ OKRUHY atletika ztp

Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

Zahajovací závody s řadou vítězství

8. 01. 2018

Více než pět set atletů a atletek z dvaačtyřiceti českých, ale také slovenských klubů, se představilo první lednovou sobotu v hale na Zahajovacích závodech seniorských, juniorských a dorosteneckých kategorií. A v řadě disciplín se konkurence sešla opravdu vynikající. Do Ostravy například zavítal slovenský rekordman Ján Volko, který vyhrál sprint na 60 m časem 6,73 před domácím Vojtěchem Kolarčíkem (6,75).

Finále ženského sprintu vyhrála Jana Slaninová (7,61). Běh mužů na 150 m vyhrál časem 16,10 Vojtěch Kolarčík a další vítězství pro vítkovické barvy na této trati zařídil Jan Vácha (16,71). Nad překážkami si skvěle vedl v kategorii dorostenců Marek Kret. Závod na 60 m přek. vyhrál časem 8,36. V kategorii žákyň ho napodobila Hana Borová (10,15). Ani na delších tratích se domácí závodníci v silné konkurenci neztratili. David César vyhrál běh mužů na 600 m (1:22,68).

V technických disciplínách série prvenství vítkovických barev pokračovala. Výšku mužů vyhrál výkonem 201 Martin Trybula, ženám v této disciplíně vládla Bára Sajdoková (180). Ve skoku o tyči mužů zvítězil David Hájek (445) a v dálce Jakub Bystroň (717). Adéla Luzarová si v dálce dorostenek rovněž doskočila pro první místo výkonem 548 a všechny soupeřky za sebou nechala i Lucie Červenková v trojskoku žen (11,81).

Vítkovické vrhačky tradičně ovládly i soutěže ve vrhu koulí. Kategorii dorostenek vyhrála Lucie Králová výkonem 12,67, mezi ženami nenašla přemožitelku Gabriela Pallová (14,75).