up

Přihláška do klubu

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA ČOKOLÁDOVÁ TRETRA

ČESKÝ BĚH ŽEN OSTRAVSKÁ LAŤKA

OSTRAVSKÉ OKRUHY atletika ztp

 

Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

 

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

 

Stříbrná česká štafeta na ME v krosu

10. 12. 2017

Senzační stříbro vybojovala česká smíšená štafeta na 4x1500 metrů na ME v krosu ve slovenském Šamorině. Poprvé v historii šampionátu se tato štafeta běžela a hned si skvělé pocity po doběhu posledního člena mohla vychutnat také Simona Vrzalová. Vítkovická mílařka celý závod rozbíhala a společně s Filipem Sasínkem, Kristiinou Mäki a finišmanem Jakubem Holušou doběhli druzí za vítěznou Velkou Británií.

Na startu bylo celkem jedenáct štafet a ta česká se už před závodem netajila ambicemi poprat se o jednu z medailí. Že bude ještě v polovině závodu dokonce na samotném čele, to byla paráda. Simona Vrzalová závod skvěle rozběhla a předávala Filipu Sasínkovi jako první. "Měla jsem v plánu nejít za každou cenu do čela, ale držet se těch nejlepších. Kupodivu to nebylo rozběhnuté moc rychle, což mi vyhovovalo. Měla jsem strach, aby mi soupeřky neutekly a já tak nezkomplikovala závod celé štafetě. Pak jsem měla v závěru dostatek sil, takže jsem posledních dvě stě metrů běžela naplno, abych Filipovi odevzdávala s nějakým náskokem. Trať se mi moc líbila, byla super připravená a celý šampionát byl v opravdu nádherném areálu," řekla po doběhu česká reprezentantka. Závod samotný se jí líbil, prožívala zbylé tři úseky v neustálém pohybu a fandila svým kolegům a kolegyni. "Já štafety prostě miluji, takže jsem si to fakt užívala. Stříbrná medaile je prostě skvělá, určitě je to největší úspěch v mé kariéře a jsem šťastná, že jsem se do téhle štafety dostala," dodala. Do posledního úseku vbíhal Jakub Holuša společně se španělským finišmanem na druhé až třetí pozici. Na vedoucího Brita už neměli nárok, proto se oba soustředili na boj o stříbro. Ten zvládl svým skvělým závěrem lépe halový mistr Evropy Jakub Holuša, kterého v cíli už čekali zbylí tři členové české štafety.

Druhý vítkovický zástupce ve dvanáctičlenné výpravě atletů a atletek na šampionátu byl Jakub Zemaník. V závodě mužů do 22 let doběhl na 18. místě, čímž bohužel nepřekonal svůj výkon z před dvou let. "Je to taková nespokojená spokojenost," přiznal mistr republiky v přespolním běhu. "První kilometry byly hodně kontaktní a byl jsem rád, že jsem v několika místech nespadl. Postupně se pole začalo trhat a největším problémem byl protivítr. Bylo proto dobré běžet za někým a šetřit síly. Škoda, že jsem se neudržel v první patnáctičlenné skupině. Ale já vím, že jsem na trati odevzdal maximum a odvedl jsem výkon, na který jsem měl."

Jakub Zemaník podobně jako před dvěma lety předvedl mohutný finiš, v němž předběhl několik svých soupeřů. "Byla to skupinka asi pěti šesti závodníků a už čtyři sta metrů před cílem bylo jasné, že půjdeme do finiše. Utekl mi jen jeden Španěl, takže z toho nakonec bylo to osmnácté místo. Šampionát jako takový byl perfektní a všechno vyšperkovala stříbrná česká štafeta. Moc všech čtyřem gratuluji," dodal Jakub Zemaník.

Mistrem Evropy mezi muži se stal turecký reprezentant Kaan Kigen Özbilen, mezi ženami byla nejrychlejší rovněž turecká běžkyně Yasemin Canová. Z dalších českých reprezentantů zaznamenala nejlepší výsledek po Jakubu Zemaníkovi rovněž v běhu do 22 let Moira Stewartová, která doběhla na 32. místě.

Kompletní výsledky najdete ZDE

 

« zpět «