up

Přihláška do klubu

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA ČOKOLÁDOVÁ TRETRA

ČESKÝ BĚH ŽEN OSTRAVSKÁ LAŤKA

OSTRAVSKÉ OKRUHY atletika ztp

 

Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

 

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

 

Vrzalová se Zemaníkem už trénují v Šamoríně

9. 12. 2017

Mezi dvanáctkou českých reprezentantů, kteří se v neděli 10. prosince postaví na start některého ze závodů ME v přespolním běhu ve slovenském Šamoríně, jsou také dva vítkovičtí vytrvalci. Letošní mistři republiky Jakub Zemaník a Simona Vrzalová rozhodně nejsou na vrcholu krosové sezony žádnými nováčky a oba také mají vysoké ambice.

Jakub Zemaník poběží naposledy ve své kariéře závod mužů do 23 let a rád by zopakoval svůj nejlepší výsledek na mistrovství Evropy z před dvou let. "Moc se těším, jsem dobře připraven po fyzické i psychické stránce. Myslím, že bych mohl zopakovat skvělý výsledek z Hyéresu, kde jsem doběhl patnáctý," řekl den před závodem přímo v dějišti letošního mistrovství. Trať v Šamoríně se mu zamlouvá, protože je prakticky na rovině. "To je super, bude to určitě náročné, ale lepší, než nějaké kopečky. Poslední závody naznačily, že jsem v dobré formě, takže uvidíme, na co to bude stačit."

Nejlepší vítkovická atletka posledních let Simona Vrzalová startuje letos na svém třetím evropském šampionátu v krosu, ovšem i tak ji čeká jedna velká premiéra. Poprvé je totiž do programu zařazena smíšená štafeta na 4x1500 metrů. Společně s Kristiinou Mäki, Filipem Sasínkem a Jakubem Holušou by Simona Vrzalová ráda promluvila do pořadí na prvních místech. "Ono je těžké naše šance odhadnout, protože kros, to není závod na dráze. Navíc je období objemové přípravy na halovou sezonu, takže nikdo neví, v jaké formě budeme my, ale také soupeři. Já mám moc štafety ráda, hlavně se na ně ráda dívám. Teď moc koukat nebudu, naopak, jsem trochu nervózní, abych to kolegům nepokazila," reagovala s typickým úsměvem před závodem.

I ona má za sebou kvalitní přípravu, vyhrála závod v Salzburku i domácí šampionát. "Sice jsem se připravovala na osmikilometrový závod, ale po mistrovství republiky, kdy bylo definitivně rozhodnuto, že poběžíme štafetu, jsme vložili několik rychlostních tréninků, takže jsem dobře připravená. Ráda bych běžela první úsek, který je o dvě stě metrů delší a bude to hodně kontaktní. Ale hlavní slovo budou mít trenéři. Naše kvarteto je velmi vyrovnané a hodně silné, rádi bychom skončili v horní polovině startovního pole, co nejblíže stupním vítězů. Nebo třeba přímo na nich," dodala.

Oficiální stránky ME v krosu ZDE

Foto: Aleš Gräf/atletika.cz

« zpět «