up

Přihláška do klubu

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA ČOKOLÁDOVÁ TRETRA

ČESKÝ BĚH ŽEN OSTRAVSKÁ LAŤKA

OSTRAVSKÉ OKRUHY atletika ztp

 

Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

 

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

 

Odstartovala halová sezona

6. 12. 2017

Nejprve přišli na řadu nejmladší adepti královny sportu. A o den později už ti, kteří mají se závoděním přece jen větší zkušenosti. Téměř stovka mladých atletů a atletek fakticky zahájila Mikulášským čtyřbojem žactva letošní halovou sezonu ve vítkovické atletické hale. Jejím vrcholem bude pochopitelně lednový mítink Czech Indoor Gala, ovšem nebude to jediný atraktivní podnik během zimních měsíců.

Na Mikulášském čtyřboji se představili mladí závodníci a závodnice tří oddílů a dařilo se na něm pochopitelně především domácím vítkovickým nadějím. V kategorii žáků to byl především Milan Ščibráni, který vyhrál běh na 800 m a dálku, byl druhý ve výšce a třetí na 60 m přek. V podobném duchu se prezentovala mezi žákyněmi Denisa Oborná a kategorii mladších žákyň Kristýna Bužgová. Pouze mladším žákům jasně vévodil bohumínský talent Casey Long. O jediné vítězství ho na půlce připravil domácí Filip Červenka.

Program závodů v hale je pořádně nabitý. Už tento víkend v sobotu 9. prosince pořádají závody ve vrhu koulí vozíčkáři z klubu Atletika Ostrava ZTP. "Podle organizátorů by měli přijet nejlepší koulaři a koulařky z republiky, takže to je pro hendikepované atlety významná akce," řekl k závodům pod názvem Vrh pekelnou koulí Oldřich Zvolánek, předseda výkonné rady SSK Vítkovice.

Z dalších významných podniků v atletické hale vyzdvihuje především dva české šampionáty. "Na konci února, konkrétně 24. a 25., pořádáme mistrovství republiky juniorských a dorosteneckých kategorií, tedy známý gigant. a Pak ještě 3. a 4. března mistrovství republiky žáků a žákyň. Ale tohle nebudou jediné prestižní mítinky. Po loňských zkušenostech opět organizujeme populární závody Athletics Indoor Ostrava. Budou dva, a to 8. a 13. února. Třetí, s podobným názvem Youth Athletics Indoor Ostrava je na programu 21. února. Ale pochopitelně hlavním závodem bude druhý ročník Czech Indoor Gala, který je na programu 25. ledna. A jeho součástí bude také 14. ročník výškařského mítinku Ostravská laťka. Vstupenky jsou již v prodeji, takže věřím, že i letos bude vyprodáno," dodal Oldřich Zvolánek.

Kompletní výsledky Mikulášského čtyřboje najdete ZDE

Foto Zdeňka Kusáková

« zpět «