up

Přihláška do klubu

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA ČOKOLÁDOVÁ TRETRA

ČESKÝ BĚH ŽEN OSTRAVSKÁ LAŤKA

OSTRAVSKÉ OKRUHY atletika ztp

 

Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

 

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

 

Czech Indoor Gala s Radkem Juškou a Pavlem Maslákem

1. 12. 2017

I v nadcházející halové sezoně bude mít český atletický fanoušek možnost vidět na vlastní oči domácí i světové hvězdy královny sportu. Chystá se totiž další ročník mezinárodního mítinku Czech Indoor Gala, který bude stejně jako v minulém roce hostit 25. ledna 2018 Ostrava. Mezi potvrzenými startujícími jsou i čtvrtkař Pavel Maslák a dálkař Radek Juška.

Jedním z hlavních taháků Czech Indoor Gala bude opět závod na 300 metrů. Tentokrát ovšem v trochu jiném konceptu než v loňském ročníku. Borce totiž čekají v průběhu večera dva běhy. Na startu nebude chybět ani dvojnásobný halový světový šampion a trojnásobný halový mistr Evropy Pavel Maslák a pokaždé se mu postaví jiní soupeři. Dokáže ovládnout oba běhy? „Halová sezona 2018 je pro mě víc než důležitá. V Birminghamu budu obhajovat titul mistra světa. Proto se připravuji se vší vážností a jasnými ambicemi. Těší mě, že začnu se závody právě v Ostravě. Poběžím dvě třístovky a vždy proti jiným soupeřům a věřím, že za podpory výborného publika zvládnu vyhrát oba,“ vzkázal Pavel ze soustředění v jihoafrickém Potchefstroomu.

Těžší soupeři Pavla čekají až v druhém běhu. Prvním potvrzeným je tradiční britský rival Yusif Rabah, který má štafetové bronzy ze světových šampionátů v Pekingu 2015 a Londýně 2017. Jeho osobní rekord na hladké čtvrtce pod otevřeným nebem je 44,54 a dosáhl ho při svém šestém místě na MS v Pekingu. V loňském roce zvítězil na Czech Indoor Gala v B běhu na 300 metrů a tentokrát chce být jistě ještě úspěšnější.

Mužem z plakátu pro letošní ročník Czech Indoor Gala je český rekordman ve skoku dalekém Radek Juška. Vítěz letošní univerziády a finalista světového šampionátu v Londýně též potvrdil svůj start a čekají ho více než kvalitní soupeři. Prvním ohlášeným je teprve osmnáctiletý talentovaný Kubánec Maykel Masso. Na mistrovství světa v Londýně vyskákal páté místo a ve své sbírce má tituly dorosteneckého i juniorského mistra světa. Jeho kontinentální juniorský rekord má hodnotu 833 centimetrů a Radek by jistě rád v tomto souboji vylepšil svůj dosavadní halový osobák 810 centimetrů, kterým získal stříbro na HME v Praze. V ostravské hale již jednou osmimetrový skok předvedl. Bylo to na národním šampionátu v roce 2016. Maykel Masso zatím v hale ještě nikdy nezávodil.

Fanoušci, kteří si skvělou podívanou nechtějí nechat ujít osobně, si již nyní mohou zakoupit vstupenky na Czech Indoor Gala na www.ticketart.cz. Jedna vstupenka stojí 200 Kč. Ostatní budou mít možnost sledovat napínavé atletické klání v přímém přenosu České televize.

« zpět «