Školka

Přípravka

Žactvo

Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

Vítkovičtí krosaři ovládli domácí šampionát

25. 11. 2017

Ziskem dvou seniorských titulů na mistrovství republiky v přespolním běhu v Dluhoňovicích završili vítkovičtí vytrvalci Jakub Zemaník a Simona Vrzalová skvělý rok. Oba letos startovali na významných mezinárodních akcích a oba se těší, že se představí i na ME v krosu, které hostí slovenský Šamorín.

Než vyvrcholil domácí šampionát závěrečnými závody mužů a žen, měli možnost bojovat o medaile i mladší běžci ve svých věkových kategoriích. Mezi dorostenci se radoval z titulu Martin Kováčech, který porazil brněnského Jakuba Stibalu o více než deset sekund. V kategorii juniorek doběhla Eliška Surmová na skvělém pátém místě, Sylvie Štiglerová byla devátá.

Pak už ale přišly na řadu dva hlavní vítkovické trumfy. Simona Vrzalová obhajovala loňské prvenství a od začátku závodu na osm kilometrů se držela ve vedoucí skupince. V té udávala tempo zejména Moira Stewartová, která se několikrát chtěla od skupinky dokonce odtrhnout. Simona Vrzalová její nástupy dokázala nejen zachytit, ale v závěrečném kilometru zrychlila a doběhla si pro vítězství. "Bylo to dneska hodně těžké, trať byla bahnitá, hodně nerovná a rozhodně musím uznat, že o dost náročnější, než vloni v Motole. Mám radost z vítězství, ale doufám, že na mistrovství Evropy dáme dohromady smíšenou štafetu na 4x1500 metrů, protože osm kilometrů už se mi znovu běžet nechce," řekla po doběhu se svým typickým úsměvem vítkovická závodnice.

Také Jakub Zemaník si za úkol v Dluhoňovicích vytýčil umístění, které by mu zajistilo účast na evropském šampionátu. Na startu desetikilometrového závodu přitom byli všichni tři loňští medailisté, včetně obhájce titulu Jiřího Homoláče. Společně s ním a také Dominikem Sádlem strávil Jakub Zemaník většinu času na špici závodu. V závěru vítkovický běžec stupňoval tempo a nakonec se mu podařilo setřást i Homoláče. Zaslouženě si doběhl pro svůj první mistrovský titul v přespolním běhu v kategorii mužů.