up

Příměstské tábory, léto 2021 >

Přihláška do klubu

Atletika dětí a mládeže

Školka

Přípravka

Žactvo

 

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA

ČOKOLÁDOVÁ TRETRA ČESKÝ BĚH ŽEN

OSTRAVSKÁ LAŤKA OSTRAVSKÉ OKRUHY

parateam

 


Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

 

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

 

Friš se na pražském mítinku postaral o rekordní zápis

27. 02. 2014

Během deseti dnů absolvoval vítkovický junior Jan Friš nesmírně náročný program. Tři těžké závody na 1500m a k nim si ještě pro zpestření přidal jeden na dvojnásobné trati. A bilance? Stříbro na halovém mistrovství republiky mužů, dvě zlaté medaile na halovém šampionátu juniorů a vítězství na prestižním mezinárodním mítinku Praha Indoor, navíc v novém českém juniorském halovém rekordu 3:46,98.

Jaký z tohoto programu na konci halové sezony máte pocit?

„Jen ten nejlepší. Nečekal jsem, že získám stříbro na republice mužů a už vůbec jsem nepočítal s tím, jak se mi povede běh v O2 aréně. Každý z těch závodů byl jiný, jednou se běželo takticky a rozhodoval finiš, jednou jsme si navzájem pomáhali s kolegy z oddílu. Rekordní běh na mítinku Praha Indoor jsme chtěli zkusit běžet na hodně dobrý čas, proto jsme měli domluveného i vodiče. Jakub Ševčík nám to skvěle rozběhl a společně s hodonínským Sasínkem jsme se mohli soustředit na finiš. Je z toho skvělý výsledek a neskutečně cenné vítězství pro mne."

Nebyl jste před posledním závodem přece jen trochu unavený?

„Asi ano, ale nějak to ze mne spadlo. Když jsem viděl ty rychlé mezičasy, úplně jsem na předchozí dny zapomněl. Běželo se mi skvěle, určitě to byl nejpovedenější závod v mé dosavadní kariéře."

Jakou roli v něm sehrála atmosféra v pražské O2 aréně?

„Už jsem vloni startoval v předprogramu mítinku Diamantové ligy v Curychu, taky jsem běžel na Zlaté tretře, ale je fakt, že v hale jsem na podobných závodech ještě neběžel. Bylo to nádherné. Fanoušků bylo už v ochozech docela dost, takže nás mohutně povzbuzovali. Já si myslím, že tohle mě bude bavit i v budoucnu, myslím, že budu halový typ."

Vytvořil jste český juniorský halový rekord na patnáctistovku. Od toho seniorského je však vzdálen ještě úctyhodných osm sekund. Co konkrétně, podle vás, rozdíl mezi vaším výkonem a letošním českým maximem Jakuba Holušy, představuje?

„Především je to obrovské množství dřiny. V tuto chvíli vůbec netuším, jestli se budu někdy moci o čas pod 3:40 v hale pokoušet. To záleží na hodně faktorech. Na patnáctistovce je osm sekund opravdu moc hodně. Ale tohle teď nechci řešit, povedl se mi start do letošního roku a mám hodně chuti na sobě dál pracovat. Co mi tělo dovolí, to se teprve uvidí."

Jedním z vrcholů letošního roku bude juniorské mistrovství světa v Americe. Jak moc jste se mu svým výkonem v Praze přiblížil?

„Pokud se nepletu, za béčkovým limitem na juniorský šampionát jsem zaostal o 18 setin. To už je jen kousek. Já bych navíc zkusil splnit limit i na 3 kilometry překážek. Myslím, že by se to mohlo povést."

A co mistrovství republiky doma v Ostravě? Láká vás boj o medaile?

„Samozřejmě, v hale jsem si dokázal, že bojovat o medaile mezi muži je naprosto reálné. Teď bude záležet na tom, v jaké budu v létě formě. Bude to doma, doufám, že přijde spousta fanoušků. Pokud mě podpoří a budou mi fandit, budu zase hodně rychlý. Jsem ten typ, který má rád na stadionu bouřlivou atmosféru. Takže už se moc těším."

« zpět «